Hades II PC’de erken erişime açıldı

Hades II, PC oyuncuları için Erken Erişime açıldı. Nisan 16 ile 29 arasında bir teknik test gerçekleştirdikten sonra, Supergiant Games, “Bewitching Sequel” için Erken Erişim’in “oldukça yakın bir zamanda” geleceğini açıkladı. Geliştirici, sözünde durdu ve ön testin sona ermesinin ardından bir hafta içinde PC oyuncuları, merakla beklenen rogue-like oyununu 30$ karşılığında satın alıp oynayabilirler.

Hades II, övülen 2020 orijinalinin temaları ve oynanışı üzerine inşa ediyor. Bu bölüm, orijinal oyunun kahramanı Zagreus’un kız kardeşi olan Melinoë’yü tanıtıyor. Yaratıcı Yönetmen Greg Kasavin ve Stüdyo Yönetmeni Amir Rao, ilk oyunu oynamanız veya Yunan mitolojisine hakim olmanızın gerekmediğini belirtti.

Hades II PC’de Erken Erişime Açıldı

Devam filminin hikayesi, zamanı kontrol eden bir haydutla çatışmayı konu alıyor. Supergiant, “Zamanın Titanı ve Hades ile kardeşlerinin kötü babası olan Kronos, yeraltının derinliklerindeki hapisaneden kaçarak Olimpos’a savaş açtı.” diyor. “Zaman kendisi durdurulabilir mi?”

Geçen yıl oyunun yaratıcıları, Hades II‘nin erken erişim döneminin, orijinalin 2018’de beta sürümüne geldiğinde olduğu kadar içerikle dolu olmasını istediklerini söylediler. “Erken erişim, bir oyunun henüz tamamlanmadığı anlamına geldiğinden, yine de Hades II’nin oynanmaya değer olduğundan emin olmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz.” şeklinde konuştu stüdyo 2023 yılında.

Hades II‘yi Steam ve Epic Store’da 30$ karşılığında oynayabilirsiniz. Oyun ilerleyen zamanlarda konsollarda da piyasaya sürülecek, ancak şu an için PlayStation ve Xbox oyuncuları ya bir PC’ye geçmek zorunda ya da beklemek zorunda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x