Lütfü Savaş sonuçlara itiraz edeceğini duyurdu: Gasp ettirmeyeceğiz

Seçimde resmi olmayan verilere göre yüzde 44.48 oy alan AK Partili Mehmet Öntürk’e karşı yüzde 44.05’te kalan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş sonuçlara itiraz edeceğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Savaş, “Hukukçularımız dün geceden beri çalışıyor, bir tek oyun bile takipçisi olacağız” dedi.

Savaş’ın açıklaması şöyle:

Değerli hemşehrilerim, Hatay halkının seçim iradesini kesinlikle gasp ettirmeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum.

Seçim sonuçlarına ilişkin itirazımızı, 2 Nisan Saat 10.00’da Antakya İlçe Seçim Kurulu’na, daha sonra diğer ilçe seçim kurullarına yapacağız.

Hukukçularımız dün geceden itibaren seçimlere ilişkin ıslak imzalar, oy sayım cetvelleri, oy sonuç tutanakları ile YSK verilerine dair birçok konu üzerindeki çalışmasını sürdürüyor. Hatay halkının sandık iradesi tam olarak tecelli edene kadar mücadelemiz sürecek.

Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. Tüm süreçte yanımızda olan Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Gökçe Göken ve Murat Bakan, milletvekillerimiz Nurhayat Ataca Kayış, Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara ile geçmiş dönem milletvekillerimiz Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, İl Başkanımız Sayın Hakan Tiryaki ve parti örgütümüze, hemşehrilerime, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bundan sonraki her aşamada sizleri bilgilendireceğiz. Saygı ve sevgilerimi sunarım.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x